Η ιστοσελίδα είναι αφιερωμένη στη μνήμη του Γιάννη Κωνσταντόπουλου ο οποίος ήταν ο ιδρυτής της το 2006.

Νίκη σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ για την ΑΕΣ

Νίκη με τελικό σκορ 4-2 πέτυχε σήμερα στο γήπεδο των Σελλάδων η Α.Ε.Σ. ενάντια στην Α.Ε. Κιρκιζατών-Πλησιών. Στην αρχή του παιχνιδιού η Α.Ε.Σ. είχε δοκάρι και λίγο αργότερα έκανε το 1-0 με τον Φελέκη. Η Α.Ε. Κιρκιζατών-Πλησιών λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ισοφάρισε σε 1-1 και σε διάστημα λίγων λεπτών η Α.Ε.Σ. προηγήθηκε ξανά κάνοντας το 2-1 με γκολ του Κατσούλη. Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι αντίπαλοι ισοφάρισαν ξανά πετυχαίνοντας το 2-2 και ύστερα η ομάδα του χωριού μας αποφασιστικά έκανε το 3-2 και το τελικό 4-2 με τον Φελέκη να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Νίκη και για την ομάδα μπάσκετ της Α.Ε.Σ. που βγήκε νικήτρια στον αγώνα με τον Πύρρο με 38-51.